Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium dla eksporterów - rynek niemiecki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Chlebek | 2016-11-18 15:05:05
szkolenie, eksport, rynek niemiecki

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) oraz Hannover Messe pragnie zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym seminarium pt. „Potencjał i szanse rozwoju na rynku niemieckim – Hannover Messe jako narzędzie pozyskania rynku".

Seminarium odbędzie się w dniu 29.11.2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Organizatorzy uprzejmie proszą o zgłaszanie się firm przemysłowych, których rodzaj działalności odpowiada profilowi targów Hannover Messe. Organizatorzy zastrzegają, możliwość braku potwierdzenia zgłoszeń ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierszeństwo mają firmy zgodne z w/w profilem działalności.

Podczas seminarium poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Hannover Messe jako szansa dla polskich przedsiębiorstw na zaistnienie na rynku niemieckim: prezentacja targów oraz informacje o możliwościach wystawienia się na targach i uzyskania dotacji na ten cel
  • Rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu – charakterystyka sektora przemysłowego, potencjał i wskazówki praktyczne
  • Polsko-niemieckie stosunki gospodarcze oraz możliwości inwestycyjne dla polskich firm w Niemczech
  • Prawne aspekty prowadzenia działalności na rynku niemieckim: zakładanie spółki/oddziału firmy w Niemczech

Rynek niemiecki z wciąż rosnącą gospodarką stanowi ogromny potencjał dla polskich przedsiębiorstw rozważających ekspansję zagraniczną. Niemcy ze społeczeństwem liczącym ok. 82 mln konsumentów posiadają kilkukrotnie wyższą siłę nabywczą. Znajdują się na pierwszym miejscu wśród partnerów handlowych Polski.
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych – Hannover Messe będą miały miejsce w dniach 24-28 kwietnia 2017 roku. Hasłem przewodnim przyszłorocznych targów jest Integrating Industry - Creating Value (zintegrowany przemysł - tworzenie wartości dodanej). Hannover Messe uważane są za najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie i globalny "hot spot" dla przemysłu 4.0 (cyfryzacji przemysłu). W kwietniu przyszłego roku oczekuje się w Hanowerze 6.5 tys. wystawców i ponad 200 tys. odwiedzających. Krajem Partnerskim targów będzie Polska. W związku z powyższym Hannover Messe to przede wszystkim doskonała okazja dla polskich przedsiębiorstw do zaprezentowania swoich produktów, wzmocnienia ich pozycji, pozyskania nowych cennych kontaktów, a także ekspansji zagranicznej i rozbudowania międzynarodowych relacji. W tegorocznej edycji targów zaprezentowało się ok. 80 wystawców z Polski.

W przypadku zainteresowania udziałem w bezpłatnym seminarium prosimy o wypełnienie załączonego zgłoszenia i odesłanie go mailem na pkwiatkowski@ahk.pl lub k.chlebek@podkarpackie.pl lub faksem 022/5310 600 do 24 listopada br.
Pliki do pobrania

Program
pdf | 289.66 KB
Pobierz
Formularz zgloszeniowy
docx | 4.66 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Likwidacja spółki w Polsce

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w procesie likwidacji spółki z ...
Polska - Wrocław 2020-11-04 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert