Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZasady działania Podkarpackiego COIE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Chlebek | 2016-05-25 20:34:19
podkarpackie, biznes, firmy, eksport

Na Podkarpaciu eksporterzy mogą liczyć na bezpłatną pomoc ogólnopolskiej sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE).

Sieć ta powstała z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki we współpracy z lokalnymi samorządami. Działania COIE mają przede wszystkim na celu wzrost aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych poprzez ułatwienie im dostępu do informacji niezbędnych do planowania i realizacji eksportu.

 

Działania COIE mają przede wszystkim na celu wzrost aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych poprzez ułatwienie dostępu do informacji niezbędnych do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim jak również inwestowania poza granicami Polski (w ramach tzw. usługi informacyjnej „pro-eksport”) oraz zwiększenie poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce, poprzez dostęp do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej (inwestowania) w Polsce (w ramach tzw. usługi informacyjnej „pro-biz”).

Realizacja powyższych założeń ma wpłynąć oprócz tego na wykreowanie wizerunku Polski, jako atrakcyjnego partnera gospodarczego oraz miejsca nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych. Wszystkie przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim mikro, małe i średnie, które posiadają potencjał eksportowy, a dotychczas nie miały możliwości go wykorzystać oraz te przedsiębiorstwa, które chcą rozwijać działalność na światowych rynkach powinny skorzystać z bezpłatnych usług sieci COIE.

Podkarpackie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów działa od października 2011.

Usługa informacyjna „pro-eksport” jest skierowana do przedsiębiorstw z siedzibą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Z usługi „pro-biz” mogą korzystać wszyscy inwestorzy zagraniczni zainteresowani prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Aby skorzystać z usług ekspertów COIE wystarczy wysłać zapytanie emailem lub umówić się na spotkanie w siedzibie Centrum.

Od początku działania COIE, z usług pro-biz i pro-eksport skorzystało ponad 3000 przedsiębiorców. W seminariach poświęconych zagadnieniom eksportowym np. z zakresu planowania, organizowania i realizacji eksportu na rynki wschodnie, na rynek Niemiec, Wielkiej Brytanii, przygotowania oferty handlowej czy umów w handlu międzynarodowym udział wzięło ponad 800 przedsiębiorców.

COIE promowało potencjał inwestycyjny regionu oraz eksportowy podkarpackich przedsiębiorców na licznych misjach gospodarczych i targach, m.in. organizowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA (Skandynawia, USA) oraz w ramach własnych inicjatyw (ILA Berlin Air Show, Paris Air Show, Targi Doliny Lotniczej).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Likwidacja spółki w Polsce

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w procesie likwidacji spółki z ...
Polska - Wrocław 2020-11-04 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert