Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Chlebek | 2016-05-26 20:53:23
podkarpackie, turystyka, inwestycje

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo stanowi najciekawszy i najbardziej atrakcyjny produkt turystyki rowerowej w Polsce, zarówno z uwagi na skalę przedsięwzięcia, jak i walory przyrodnicze i kulturowe Wschodniej Polski, przez którą został poprowadzony.

Długość trasy przebiegającej przez województwo podkarpackie wynosi prawie 460 km. Projekt „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Koszt budowy infrastruktury na podkarpackim odcinku trasy to prawie 75 mln złotych.

greenvelo

Jest to spójna trasa rowerowa łącząca 5 województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). W województwie podkarpackim trasa przebiega przez powiaty lubaczowski (Horyniec Zdrój), jarosławski, przemyski, Miasto Przemyśl, rzeszowski (Dynów), Miasto Rzeszów, łańcucki (Łańcut), leżajski (Leżajsk), niżański (Ulanów), stalowowolski i tarnobrzeski. Nawierzchnia szlaku jest zróżnicowana: lokalne drogi o nawierzchni bitumicznej o dobowym natężeniu ruchu kołowego poniżej 1000 aut/dobę, drogi nieutwardzone leśne i polne, miejskie ścieżki rowerowe.

kz20090401044Zamek w Łańcucie

Trasa oznakowana jest na całej długości szlaku tabliczkami, a średnio co 20 km znajdują się Miejsca Obsługi Rowerzystów, których na terenie województwa podkarpackiego jest 39.

Green Velo przebiega też przez cenne przyrodniczo obszary m.in. pięć parków narodowych i 15 parków krajobrazowych. Aż 30 proc. trasy poprowadzi przez obszary leśne, a 9 proc. w dolinach rzek.

mapTrasa Green Velo, źródło: www.fundusze.podkarpackie.pl

Więcej informacji na portalu internetowym greenvelo.pl, na którym m.in. zaplanować można wycieczkę czy wybrać interesujący nas odcinek i sprawdzić najciekawsze punkty na trasie.

Źródło: www.podkarpackie.travel, www.fundusze.podkarpackie.pl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert